Zmień kontrast i rozmiar czcionki
Kontrast
Powiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę

Informacje o dostępności

Serwis wsnrrow.pl został wykonany w technologii umożliwiającej jego obsługę dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanego sprzętu, oprogramowania lub niepełnosprawności.

Zgodność ze standardami

Serwis jest zgodny ze standardem W3C, HTML5 oraz WCAG na poziomie AA. Serwis jest wpełni responsywny i kompatybilny z urządzeniami stacjonarnymi oraz mobilnymi.

Nawigacja klawiaturą

Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników. W całym serwisie widoczny jest aktywny focus. Nawigacja po stronie dostępna jest przy użyciu 4 przycisków:

  • TAB – następny aktywny element
  • Shift + TAB – poprzedni aktywny element
  • Enter – wejście w aktywny element
  • Backspace – wyjście do poprzedniego aktywnego elementu

Kontrast i czytelność

Portal został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami kontrastu opisanym w Rozporządzeniu Rady Ministrów Krajowe Ramy Interoperacyjności z 12 kwietnia 2012 r.. Wszystkie elementy na stronie spełniają minimalne wymagania kontrastu koloru treści do tła. Serwis umożliwia korzystanie z udogodnień pozwalających zmienić rozmiar czytanego tekstu oraz wyświetlić wersję  o zwiększonym kontraście.