RPWP.07.01.02-30-0003/18
4. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Wielkopolski Regionalny Program Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.1. Aktywna Integracja, Poddziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja – projekty konkursowe.
Projekt realizowany w terminie 01 lutego 2019 r. – 31 stycznia 2020 r. na terenie województwa wielkopolskiego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Wielkopolski Regionalny Program Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.1. Aktywna Integracja, Poddziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja – projekty konkursowe.
6. Celem głównym projektu jest zaktywizowanie społeczno-zawodowe 200 osób dorosłych (120 kobiet i 80 mężczyzn), biernych zawodowo, w okresie od 01 lutego 2019 r. do 31 stycznia 2020 r., zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - będących osobami korzystającymi ze świadczeń pomocy społecznej (zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej) lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej z powodu ubóstwa (w tym min. 100 osób z niepełno sprawnościami, w tym minimum 20 osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym lub znacznym), zamieszkałych w województwie wielkopolskim, poprzez realizację indywidualnej ścieżki reintegracji obejmującej instrumenty kompleksowej aktywizacji społeczno-zawodowej.
Do udziału zapraszamy osoby bierne zawodowo w wieku aktywności zawodowej, zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkałe na terenie województwa wielkopolskiego, będące osobami korzystającymi ze świadczeń pomocy społecznej (zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej) lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej z powodu ubóstwa, w tym także osoby z niepełnosprawnościami.
Do udziału w projekcie nie będą rekrutowane osoby bezrobotne (zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy).
- indywidualne zajęcia z psychologiem,
- indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym,
- zajęcia grupowe,
- indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie,
- udział w wydarzeniach kulturalnych (dla części Uczestników),
- indywidualne wsparcie rehabilitacyjne/fizjoterapeutyczne (dla części osób z niepełnosprawnością),
- szkolenia zawodowe (maksymalnie. 100 godzin),
- 3-miesięczne staże zawodowe (dla 60 Uczestników),
- pośrednictwo pracy.
- materiały szkoleniowe,
- zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i staże,
- stypendium szkoleniowe za udział w szkoleniach zawodowych,
- stypendium stażowe,
- ubezpieczenie NNW podczas staży,
- badania lekarskie przed rozpoczęciem staży zawodowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału.